Визначення кодування сторінки в php

Кодування тексту це спроба інтерпретувати двійковий код з нулів та одиниць в адекватну писанину. В кириличному інтернеті найбільш вживані види: windows-1251 та utf-8.

Попри те, що кодування покликано спростити житя, воно часто створює проблеми — проблеми несумісності між різними версіями.

Якщо Ви працюєте через звичайний текстовий редактор, або ж створюєте документ з файлообмінника, то автоматично може встановлюватись стандартне для системи кодування, яке переьворюватиме Ваш кириличний текст в щось незрозуміле: юяёэъ.

Уникати цього дозволяє ручне встановлення кодування:

<?php header("Content-Type: text/html; charset=windows-1251");
?>

або ж встановлення UTF8

<?php header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");
?>

15 коментарів для “Визначення кодування сторінки в php”

 1. Дякую за роз”яснення. Це в індексному файлі потрібно прописати лише? Чи в кожному файлі?
  Ще маю запитання, чи можна собі якось зберегти на комп”ютер файли з ДіректАдміну, чи може заархівувати папку зі своєю темою і таким чином собі зберегти? Бо раніше вони зберігалися на нашому диску Z – та й я собі робила копію, щоб мати першопочатковий зразок, якщо щось незрозуміле “накодила”.

   1. Прописала в індексному файлі – не допомогло. В файлі – хідер, де прописано такого роду системні положення – також.
    Хоча такі баги лише в ДіректАдміні бачу з кириличним шрифтом – у вордпресівському редакторі такого не бачила. Але й на сторінці сайту все коректно відображається))

    1. Як це відбувається — сам кириличний текст вже переведений у файлі в інше кодування, але ця строка коду дозволяє його правильно інтерпретувати.

     Щоб повністю уникнути халепи, створюйте надалі файли через текстовий редактор коду із вказівкою кодування utf-8.

  1. Я зазвичай роблю архів та скачую всю папку:
   – очищаєте кліпборд (щоб не затесались зайві файли);
   – додаєте потрібну папку, чи файли;
   – під таблицею файлменеджера знаходите поле для створення архіву: просто вносите назву, а при формуванні система вносить туди файли з кліпборду.

   1. Отож, пробую я папку нашої теми itmoms – заархівувати. Створила архів на першому фото. Назва – var.tar.gz. Далі по ідеї хочу його видобути – тисну Extract – ось що вискакує(друге фото). Як мені його тепер на комп зберегти?

     1. Я клікаю – нічого не зберігається на комп”ютер все одно. Бачите в мене на фото – створило цей архів – domains – після мої теми HTML5 / Бо його не було раніше. Але ж я би хотіла скачати той архів на комп”ютер і щось мені не виходить.

      1. domains — справді створюється після розпаковки. domains — як контейнер, який містить увесь ланцюжок від верхнього рівня до директорії, яку Ви заархівували.

       Тепер стосовно скачування: у Вас справді не виходить завантажити архів при кліці на назву?

       1. Сорі, вже все автоматично завантажилося, щось я вчепилася до того екстракт – і його тиснула. А назву не натискала, бо по аналогії думала, що вибір треба робити лише через ці прописані можливості роботи з файлом – типу Edit, Extract, Rename,Copy та інше.

 2. Дивіться, це я створила архів теми It-moms. А тепер хочу створити своєї теми HTML 5 – і не виходить, я так розумію саме через ці помилки з кодуванням. Ось що вискакує, коли тисну create .

 3. Ще по своїй скромності)) маю одне питання: коли ми створювали локальний диск Z на комп”ютері, то я аж тепер помітила, що він по суті є продубльованим диском C(де знаходяться системні файли) – в мене на копмі. Це так має бути, чи я неправильно створила його. Чому він не бере собі пам”ять з диску D, як би це переробити?

Залишити відповідь