Загальний бекап системи

Девелоперу варто страхуватись на кожному кроці. Наприклад, при завантаженні файлу з суттєвими змінами, старий файл слід перейменувати — я просто доставляю сьогоднішню дату через нижню риску: _01_07.

Окрім цього будь-який хостинг надає кілька варіантів архівції.

Регулярні архіви

Кожен хостинг з певною регулярністю архівує вміст своїх серверів. Робити це можуть щодня чи щомісяця в залежності від сервісу чи від завантаження заліза. Попри те, що на такі архіви не надто варто надіятись, Ви можете звернутись до супорту з запитом про останню збережену версію файлів.

Власна повна архівація

Аби мати більшу певність, можна подбати про бекап самому. Для цього заходимо в розділ архівних копій (в інших панелях упраління вигляд може різнитись).

Backup01

Виставляємо галочки навпроти потрібних опцій та тиснемо на створення архіву.

Backup02

Зверніть увагу, що на деяких бюджетних хостингах загальне архівування можна проводити в певний час. Таким чином намагаються уникнути надлишкового завантаження в час пік.

Backup03

Архівація вибраних елементів

Якщо потрібно заархівувати певні файли, то можна не чекати вечора. Для цього перейдіть в файловий менеджер та знайдіть потрібну вам директорію (нехай це буде наш тестовий шаблон).

Backup04

В багатьох панелях управління заархівувати об’єкт можна напряму. Проте в Directadmin я для цього виділяю потрібну папку, після чого додаю її в кліпборд (буфер обміну). Після того як об’єкти будуть додані, Ви можете створити знизу архів з вмістом кліпборду та завантажити його на ПК, клікнувши на назву архіву.

Зауважте, що якщо Ви вже додавали якісь об’єкти до оперативної пам’яті і не хочете, щоб вони були в архіві, то перед тим як додати потрібну папку — натисніть кнопку “Empty Clipboard”.

7 коментарів для “Загальний бекап системи”

 1. Не до кінця зрозуміла опція “add to clipboard”, “empty clipboard” – це аналогія “додати в буфер” й “очистити буфер”? Я створила архів через .tar.gz Create – вони розпаковуються назад через extract, то для чого собі ускладнювати життя з тими двома опціями? Чи смисл в тому, якщо я хочу перенести архів в інше місце – тоді користуюся цим?

  1. “то для чого собі ускладнювати життя з тими двома опціями?”
   — а Ви спробуйте створити архів, не додавши перед цим потрібні об’єкти в буфер 🙂

   Особисто в мене видає повідомлення помилки.

 2. Хочу сьогодні створити загальний Бекап системи, проте, з моїм то щастям, хочу перестрахуватися. Що найгірше може піти не так, боюсь, щоб все мені не полетіло часом? Те, що після 12 ночі робити, я зрозуміла, а що ще? Сорі наперед за таке питання))

  1. Найгірше, що може трапитись при бекапі це те, що він займе увесь об’єм виділеного Вам місця.

   Тому, якщо помітите, що після створення бекапу не завантажуються файли та фотографії (отже перебор по об’єму), то просто скачайте бекап собі на ПК, а його копію на хостинзі видаліть.

Залишити відповідь