«РобоЖурналістика» в частині «ДТП у Львові» — адаптація документу замовника в проект

Компьютерний алгоритм, що збирає інформацію з різних відкритих джерел про дорожньо-транспортні пригоди у місті.

З отриманої інформації формується загальна база даних про ДТП із зазначенням адреси та особливостей дорожньо-транспортної пригоди (види ТЗ, що є учасниками ДТП, постраждалі та загиблі, причини ДТП, тощо).

В подальшому на основі інформації в БД алгоритм створює текстові матеріали по цій тематиці на заданий читачем запит. Приміром, якщо читача цікавить скільки ДТП з летальними наслідками сталось протягом місяця, алгоритм готує матеріал користуючись БД за заданими даними. Відтак має бути передбачене певне меню з широкими можливостями для пошукових запитів.

Робота алгоритму передбачається в системі сайту на вордпрес (відповідно слід передбачити підтримку вордпрес але необмежуватись ним)

Мета:

Створення повнофункціонального алгоритму, що вміє формувати БД на основі відкритих даних, а за відсутності повної інформації, доповнювати її формуючи цільові «запити на доступ до публічної інформації», а також на основі запитів користувача формувати текстові новини користуючись створеною БД.

Етапи створення:

Повноціний алгоритм має бути створений у декілька етапів. Уже починаючи на першому етапі створення має бути застосований принцип ООП (об’єктна орієнтованого програмування) задля забезпечення можливості легкого доповнення функціоналу, масштабування, а також задля можливості подальшого використання алгоритму для формування БД та написання текстових матеріалів на інші задані теми (будівництво, дорожньо транспортна ситуація, громадський транспорт, економіка та курс валют, тощо).

Етап 1:

Перший етап (передбачається створення максимально простого але діючого алгоритму з мінімальною затратою ресурсів на створення).

На цьому етапі алгоритм «ДТП у Львові» повинен збирати інформацію на основі публікацій у ЗМІ (на заданих ресурсах), з фейсбук групи Варта-1, та передбачати можливість наповнення в ручну інформації з відповідей на інформаційні запити.

База даних має бути сформована у вигляді таблиці з зазначенням по кожному випадку ДТП інформації про адресу ДТП, час та дату ДТП, тип ДТП (лобове зіткнення, збитий пішохід, тощо) учасників ДТП (тип ТЗ), винуватця ДТП, наявність або відсутність постраждалих, чи були вони госпіталізовані, загиблі у дтп. Передбачити можливість дозаповнення даних по кожному із випадків дтп, а також можливість на подальших етапах створення повноцінного алгоритму додати до існуючих полів додаткові поля з інформацією (приміром поле «погодні умови», в котре б була додана інформація про погоду та видимість в день та час здійснення ДТП).

На основі бази даних заповнення інтерактивної карти позначками місця розташування ДТП, та зазначення на кожній з точок короткого опису за ключовими словами про ДТП.

На даному етапі не передбачається написання повноцінних текстових матеріалів про ДТП.

Блок-схема

scheme

Залишити відповідь