Робота з файлменеджером Filezilla

Вбудований вордпресівський редактор дуже помічний, коли потрібно зробити невеликі правки з чужого комп’ютера. Це зручно при малих об’ємах так само як автомобілем привезти мішок картоплі. Проте для ефективної розробки використовують невеличкі вантажівки — редактори коду.

Попри очевидні переваги, в них є один недолік, вони не вміють підключатись через діректадмін. Щоб повноцінно використовувати їхні можливості, слід мати файли під рукою. Для ефективного управління скористаємось файловим менеджером. Один з найпоширеніших — Filezilla.

Проект файлзілли безкоштовний і живе з пожертв. Для початку заходимо на  сайт розробника і скачуємо найбільш оптимальну для себе версію FileZilla Client (але не Файлзілла Сервер).

Після встановлення має відкритись ось таке вікно. Як з ним далі працювати.

filezilla01

 

Йдемо до себе в акаунт хостингу та переходимо на управління FTP.

filezilla02

 

Надалі ми будемо використовувати ці дані, проте в першу чергу нам потрібно змінити пароль на такий, що ми будемо пам’ятати. Для цього клікаємо на виділений лінк.filezilla03

 

В перше поле ми вводимо актуальний пароль, який прийшов з листа, а в наступних двох — новий та його підтвердження. Перевіряйте при цьому розкладку клавіатури та чи не включений CapsLock. Зверніть увагу на виділені блоки:

 • перша галочка дозволяє надалі заходити на хостинг по новому паролю;
 • а друга визначає цей пароль для основної бази даних. Оскільки основна БД в нас створена, пароль внесений і змінювати його мені не хочеться, то галочку я знімаю.filezilla04

 

Після вдалої зміни має вискочити ось таке повідомлення.filezilla05

 

Тепер йдемо до файлзілли. Знаходимо верхнє меню, натискаємо Файл — Менеджер Сайтів.filezilla06

 

В діалоговому вікні створюємо новий сайт.filezilla07

 

Називаємо наш проект і починаємо заповнення:

 • поле Хост: вносимо IP адресу проекту (в даному випадку це 31.41.216.88) або ж домен в форматі
  ftp.ваш_піддомен.intech.lviv.ua
 • Поля Порт, Протоколу та Шифрування лишаємо без змін;
 • Тип входу замінюємо на “запит на пароль” — чому це важливо поясню пізніше;
 • Вносимо назву користувача (має збігатись з назвою акаунту) та натискаємо “Ок”.

filezilla08

 

Після збереження знову відкриваємо Файл — Менеджер Сайтів, вибираємо наше нове підключення та тиснемо на з’єднатись. Має Вискочити діалогове вікно для введення пароля.

filezilla09

Читачі нагадали, що при першому знайомстві з хостингом файловий клієнт поцікавиться, чи приймаєте ви сертифікат серверу.  Ставте галочку та тисніть ОК.

 

Чому пароль потрібно пам’ятати

Навіть, якщо у Вас стоїть антивірус, існує небезпека, що Ваш комп'ютер всеж може підчепити заразу... Один з типів вірусів зчитує персональні дані з браузерів та файлових клієнтів.

Після того як дані доступу опиняться в хакерів, Вас чекає чималий менінгіт. Як з ним боротись буде описано в майбутніх публікаціях, на разі ж прийміть це як правило гігієни девелопера і користуйтесь знайомими паролями, або ж зберігайте паролі в інших документах.

Фалові менеджери ефективніше використовувати з редакторами коду.

22 коментаря для “Робота з файлменеджером Filezilla”

  1. Все правильно. Це повідомлення буде вискакувати при кожному першому знайомстві файлового клієнта з новим хостингом.

   Перепрошую, я забув, що вони в мене вже “познайомлені”

 1. Трохи полазила по редактору коду й файлзіллі.
  1. Ми можемо взагалі з “нуля” писати файли css, php в цьому редакторі, а потім тільки якимось чином (ще не розібралася до кінця як) обновляти дані через файлзіллу – бачу, що є локальний сайт (мій ноут в даному випадку – вказано шлях C:\Users\aser\) та віддалений – /domains/sorokivska.intech.lviv.ua/public_html.
  Й можливе переміщення як в одноу напрямку, так й в другому.
  2. Чи можна детальніше при зустрічі по самих програмках (редактор й файлзілла) пройтися? Що є що. Бо страшно зараз щось не туди обновити/скачати й наробити собі шкоди.

 2. При встановленні Файлзілли мені поміняло пошукову систему в браузері на yahoo. Вискакувало таке повідомлення, але я вибрала – залишити гугл пошуковою системою за замовчуванням. Але то щось не допомогло. В настройках мозіли прописала гугл.ком.юа, як домашню сторінку. Але як відкриваю нову вкладку в браузері, то яху знов вискакує. Як би то мені змінити на гугл знову?

 3. Ще маю питання: на занятті ми синхронізовували папки на локальному диску та нашому віддаленому сервері. Вдома, я попри свої намагання не можу тк зробити. Хоч бачу, що вгорі є ярлики – для синхронізації та порівняння обох папок вибраних, але щось не синхронізуються вони мені. Може, підкажете ще раз, як це зробити?

  1. Загалом так, щоб синхронізувати папки, достатньо натиснути ось цю кнопку.

   У Вас можуть бути негаразди, якщо Ви використовуєте портейбл версію, проте якщо назві підпапок на хостинзі і в тій, з якої Ви натиснули синхронізацію збігаються, то проблем не повинно бути.

   Нагадаю, головне, щоб там, де Ви переключаєтесь між хостингом та ПК збігались назви папок. Для цього система програма питає дозвіл на створення, або це можна зробити вручну.

 4. Підкажіть, я правильно розумію, якщо я зайшла на ДіректАдмін свій, то не вдасться мені коректно з”єднатися з сервером через Файлзіллу. Бо щойно виникла дана ситуація і в полі вгорі, де прописується результат роботи файлменеджера мені вискочило повідомлення:
  Команда: MLSD
  Відповідь: 150 Opening BINARY mode data connection for MLSD
  Відповідь: 425 Unable to build data connection: Operation not permitted
  Помилка: Невдалий видобуток списку каталогу
  Тобто я змогла відкрити лиш папку public_html і далі нее було ніяких папок.
  Коли закрила свій ДіректАдмін усе стало нормально.

  1. Ні, цей глюк не пов’язаний з тим, зайшли Ви в діректадмін, чи ні. На дешевих хостингах, до яких належить і наш, в моменти більших навантажень може не спрацьовувати оновлення каталогу. Тобто Вас з’єднує, проте не показує вмісту директорії.

   Це можна поправити, надіславши в директорію будь-який файл — тоді дерево оновлюється примусово.

   P.S. Лишень не перезатріть таким чином потрібних файлів 🙂

 5. Senquiem сказав:
  Липень 20, 2016 о 9:47 am
  У Вас можуть бути негаразди, якщо Ви використовуєте портейбл версію,

  Питання: портейбл версія – це та, що не потребує встановлення на Вінду?
  Яким чином тоді вона працює на копмі?
  Які переваги/ недоліки таких версій різних програм?

 6. Ще питання адміністративного характеру)), яке також стосується проблеми щохвилинного страхування девелопера.
  Ви всі програми ( до прикладу – Файлзілла, Редактори коду та……… велика кількість потрібних нам програм, про які ми навіть не здогадуємося ще) встановлюєте на диск С ( в якому за замовчуванням знаходяться системні файли, знаю там переважно зберігають встановлені програми)?
  Питаю, бо при переустановці Віндовсу вміст диску С стирається, відповідно програми зникнуть, як тоді нам бути? Як вирішуєте це питання?

Залишити відповідь