Створення власного меню в WordPress

В процесі розробки виникає потреба створення власного меню навігації, а часто і кількох окремих блоків та виводу меню в потрібному місці шаблону.

Давайте для початку створимо меню в адмінці. Для цього зайдемо в налаштування головної теми WordPress.

menu_1

Тиснемо на кнопку додати меню та в полі, що відразу вискакує, вставляємо унікальний ідентифікатор блоку меню — він має бути латинськими літерами, без пробілів. Скажімо, я сотворив top_static_pages.

menu_2

Після цього стає доступним створення пунктів для нашої нової навігації. Не забувайте вкінці натиснути кнопку збереження.

При створенні нового пункту нам дають можливість вибрати тип:

 • користувацьке посилання, де ми можемо вручну ввести url;
 • посилання на статтю;
 • посилання на статичну сторінку
 • чи посилання на категорію.

menu_4

Для прикладу я створю звичайте посилання на єдину в цьому проекті статтю. При виборі вона має відображатись в правому блоці. Не забуваємо зберегти результати.

menu_5

Перейдемо до роботи з шаблоном, адже для виводу нам потрібно тепер розмістити блок навігації в потрібному місці. Для вставки ми використаємо код, що подано нижче. Якщо Ви назвали своє меню інакше, ніж я, то замініть top_static_pages в цьому коді на власну вставку.

<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'top_static_pages' ) ); ?>

Тепер відкриваємо в редакторі коду файл шаблону, в який ми хочемо вставити код, або ж йдемо в редактор вордпресу і вибираємо місце для вставки. Я хочу вставити меню внизу сайту, а оскільки в мене єдиний .php файл, то я працюю з index.php.

Зберігаємо та йдемо на лицеву сторону дивитись, що вийшло.

menu_7

Звісно, краса неписана, але згодим ми зможемо відформатувати вигляд з допомогою селекторів і розширити наше меню при розвитку проекту.

6 коментарів для “Створення власного меню в WordPress”

  1. Причин може бути чимало: синтаксична помилка, інше ім’я змінної меню, можливо оновлення було збережено на іншому сервері (локальному).

   Для більш детальної консультації скиньте будь ласка скріншот зі створеним меню в адмінці + покажіть вставку меню в код шаблону.

 1. Створила меню за інструкцією:
  1. Головна (користувацьке посилання)
  2. Ігровий процес (сторінка)

  Але, чомусь відображається тільки пункт “Ігровий процес”.
  Може ще треба щось в коді дописати?

 2. Створила я в меню посилання на сторінку – відображається коректно.
  Ще створила на свій запис – не відображається чомусь.
  Також на зовнішній ресурс посилання створила ( за допомогою url)- не відображається також

 3. У мене теж не відображається в меню нічого крім “Сторінка” (ні “Користувацьке посилання”, ні “Записи”). Крім того не спрацьовує функція “Впорядкувати” – все рухається, переміщається, але після збереження на сайті й далі показує незрозумілий порядок вкладок. Щось змінити в коді, чи у чомусь іншому проблема?

Залишити відповідь