Ієрархія теми WordPress

Попри те, що система WordPres довгий час позиціонувалась як блогерська платформа, сам проект давно вийшов за новинні рамки. Магазини, галереїсистеми бронювання — усе це можливо реалізувати завдяки численним плагінам та кастумізувати, дотримуючись правил.

Загалом, кастумізувати під себе можна будь-який елемент сайту: список новин та їх детальна версія, коментарі, а також статичні сторінки. Кожен з них має свою сторінку-шаблон з константами та розміткою. Спитаєте, що за шаблони, адже ми знаємо, що для створення теми Wordpress достатньо, аби в ній було лише два файли: index.php та style.css?

Мова йде про вбудовані шаблони, які лежать десь в недрах вордпресу. З деякими з цих файлів ми будемо працювати, інші залишимо для особистого дослідження:

404.php
archive.php
author.php
category.php
comments.php
content.php
content-aside.php
content-image.php
content-link.php
content-none.php
content-page.php
content-quote.php
content-status.php
editor-style-rtl.css
editor-style.css
footer.php
functions.php
header.php
image.php
index.php
page.php
rtl.css
screenshot.png
search.php
sidebar.php
sidebar-front.php
single.php
style.css
tag.php

Усі елементи проходять через такі стандартні темплейти. Ключем управління є те, що якщо ви створите в себе в темі якийсь з цих файлів, то система ставитиме його в пріорітет перед стандартними, навіть якщо ваш буде пустим…

Відтак, щоб повністю переробити вивід новини, нам достатньо створити у своїй темі WordPress відповідний файл. У випадку шаблону детальної новини це буде  single.php.

Отже. Хочете назавжди прибрати дату, виставити в кінці заголовок, або щоб ілюстрація виводилась на фоні сторінки — створюємо в директорії теми single.php (або ж копіюємо робочий варіант з іншого шаблону). Алгоритм тут простий — оскільки  single.php знаходиться в головному шаблоні, то він перевизначає той стандартний  single.php, який знаходиться в глибинах WordPress.

Це був приклад для детального вигляду новини. Поза тим, в стандартному наборі файлів-шаблонів значно більше. Частина з них функціонує як індивідуальні сторінки, а такі файли як  footer.php та header.php — як вкладення.

Це тільки стандартний набір для новин, тегів, пошуку, коментарів та статичних сторінок. Кожен з плагінів має свою аналогічну структуру, але про це будемо говорити після ознайомлення з синтаксисом.

 

Приклад №1. Створюємо header.php

header.php — шаблон верхньої частини сайту, так звана “шапка”, створюється як окрема складова і викликається в індексному файлі через константу:

get_header()

Отже, заходимо в свій account на DirectAdmin, клікаємо “Файлы” -> папка public_html -> wp_content -> themes -> ваша активна тема

Далі є два варіанти:

 • нижче є Filesystem Tools – у віконечку Create New File вписуємо назву header.php і тиснемо Create;
 • або копіюємо з іншої теми: для цього, відкриваємо в новій вкладці, наприклад, тему twentysixteen, тиснемо внизу справа Empty Clipboard   -> знаходимо файл header.php, відмічаємо його галочкою -> Add to Clipboard; вертаємося на вкладку з нашою активною темою і клікаємо Copy Clipboard files here, питає Do you want to overwrite any existing files?, клікаємо ok і готово, файл скопійований.

Тепер треба наповнити наш новостворений файл кодом -> тиснемо Edit навпроти index.php -> виділяємо весь код, що стосується шапки -> вирізаємо його і вставляємо в header.php. В кінці обов’язково тиснемо Save as , щоб все збереглося.

Заходимо в index.php і добавляємо константу, для того, щоб відобразилася наша шапка:

<?php
get_header();
?>

 

20 коментарів для “Ієрархія теми WordPress”

 1. Ще маю питання, я пропустила, коли ви створювали 404.php – документ, що інформує про помилку. Це потрібно такий файл створити у себе в адмінці на хостингу – в DirectAdmin? Чи можна у вордпресі? У якій папці? Що там прописати в самому документі? В неті я знаходжу, що потрібно створити файл – .htacces – для відображення цієї помилки.

  1. – Це варто створити в папці з основною темою;
   – Створювати найзручніше через діректадмін, у стандартній збірці Вордпресу є можливість лише редагувати файли теми;
   – напишіть там кілька слів латинкою, або вставте малюнок. Це потрібно лише, щоб переконатись, що все працює;
   – стосовно .htacces, то в даному прикладі цей файл чіпати не потрібно.

  1. Я щойно скопіювала файл футер з теми робочої – вставила в свою тему. Тепер через Edit намагаюсь відкрити – ось ця помилка постійно вискакує. Вже перезагрузила файли – Entry clipboard – не допомогло. Що з тим робити?
   У робочій темі, до прикладу, твенті фифтін, відкриває легко файл.

 2. Ще маю таке питання: помітила, що кириличний шрифт незрозуміло відображається у файлах наших, коли редаговую їх через ДіректАдмін. Це тільки у мене так? Щось поломалося?

   1. А ще в мене вискакував ідентичний червоний фон. Я тоді просто створила footer.php через “create a file”, а наповнила його чим Бог послав – гугл в поміч називається )). Але маю проблемку – це просто надпис, у файлі css є написані значення для articles footer, etc, я вже й id в footer.php змінювала – щось не получається

  1. http://htmlbook.ru/samlayout/verstka-na-html5/podval-stranitsy – я брала звідси код й переробляла собі. Ось цю частину

   Учебный сайт «Как поймать льва в пустыне»
   © Влад Мержевич

   І цю в ЦСС –
   .footer {
   width: 740px; /* Ширина макета без полей */
   padding: 0 10px 10px; /* Поля */
   margin: auto; /* Выравнивание по центру */
   color: #526118; /* Цвет текста */
   }
   .footer p {
   margin: 0 0 5px 170px; /* Отступы текста */
   Але тут ще добавила – height та background.

Залишити відповідь