Окей, ви створили чудовий сайт, настав час показати його світові. Сьогодні мова йтиме про перенос напрацювань на віддалений хостинг.
Для початку підготуємо файли та дані для переносу. Запускаємо наш сервер та заходимо в корінь тестового сайту. Виділяємо файли та запаковуємо в архів. Зверніть увагу, що архів має бути формату .zip або .tar.gz. Саме з цими форматами зможе працювати сервер при розпаковці сайту.
Далі, нам знадобляться дані — вони є в Базі Даних. Для доступу відкриємо сторінку localhost та мотаємо до виділеного посилання.
Клікнувши на неї, ми побачимо список баз даних в лівому блоці. Згадуємо, що ми створювали та клікаємо на назву.
Якщо ви забулись — йдемо до файлів, в корінь сайту — відкриваємо файл wp-config.php знаходимо параметр DB_NAME як на скріншоті. Сусідня величина в лапках і буде нашою базою даних, до якої прив’язаний сайт.
Перейшовши в потрібну БД бачимо ось таку картинку. Шукаємо зверху кнопку Експорт. Переходимо за посиланням.
При переході побачимо ось таку картинку. Система відразу пропонує “Швидкий” спосіб з прихованими параметрами — пропоную так і залишити.
Після натискання кнопки “ОК” має розпочатись завантаження файла з розширенням SQL як у підкресленій випадайці. З цим документом і будемо працювати.
Тепер підходимо безпосередньо до переносу: авторизовуємось в вашій адмін панель хостингу. Directadmin не є найпопулярнішою контрольною панеллю у світі, але саме з нею ми матимемо справу найближчий місяць.
Спершу завантажуємо архів зі скриптами. Для цього шукаємо зверху пункт меню “файли”. Переходимо в папку public_html. На цьому хостинзі вона є кореневою директорією сайту.
Аби створені тут файли не плутались під руками, ми їх видаляємо.
Далі клікаємо на виділену кнопку і переходимо на сторінку завантаження архівів.
Знаходимо в діалоговому вікні наш архів і даємо добро.
Якщо все гаразд, має вийти ось таке повідомлення.
Тиснемо на підкреслений лінк та повертаємось до кореню сайту. Знаходимо в списку наш архів та тиснемо на розпакування.
Підтверджуємо операцію в діалоговому вікні.
Бачимо повідомлення про успішне розпакування, переходимо по лінку в корінь сайту.
Вкладка з файлами нашого сайту нам ще знадобиться, не закриваємо її. Натомість в новому вікні відкриваємо домашню сторінку віддаленого хостингу.
Знаходимо там пункт управління MySQL — це тип баз даних, з яким ми працюємо.
Знаходимо на проміжній сторінці кнопку створення нової БД. Клікаємо. Бачимо ось таку сторінку. Заповнюємо поля назви, створюємо файний рандомний пароль.
Після створення нам показують вихідні дані: назву БД, користувача та створений пароль. Не закриваємо вкладку.
Тепер вертаємось на попередню вкладку з файлами та знаходимо в переліку вже знайомий нам wp-config.php. Як ви розумієте це файл конфігурації сайту. Відкриваємо його, клікнувши на кнопку “едіт”.
В відкритому документі знаходимо виділений сегмент. В ньому я замінив старі дані назви БД, юзера та паролю на дані, які актуальні на теперішньому сервері. Зберігаємо.
Переходимо знову до сторінки управління MySQL — знизу ви побачите нашу нову створену БД. Проте нам потрібно її заповнити. Для цього клікаємо на phpMyAdmin.
Відкривається вікно авторизації, де пасує ввести дані юзера та пароль.
При вході у лівому блоці ми побачимо назву нашої БД, клікаємо на неї. Нам має видати чистеньку сторінку.
Вже після цього натискаємо на кнопку Імпорту.
Попадаємо на проміжну сторінку. Нічого з налаштувань не змінюємо. Через кнопку огляду знаходимо наш збережений .sql файл та імпортуємо з допомогою кнопки “Вперед“.
При вдалому імпорті окрім повідомлення ми зможемо також побачити зліва список таблиць.
Тепер в новій вкладці відкриваємо ваш домен, який прив’язаний до хостингу. + додаємо вкінці частку /wp-admin для того, щоб перейти в адмін панель ресурсу.
Проте ви побачите, що після авторизації Вас переведе на локальний домен… Відбувається це тому, що в нас це вказано в конфігурації.
Як це змінити, не маючи доступу до адмінки? — вертаємось до нашої бази даних та клікаємо на пункт wp_options. Нам слід замінити test1.ru в перших двох полях конфігурації на наш актуальний домен.
При зміні слідкуйте, щоб новий напис повністю відповідав формату старого. не забуваємо про протокол http, а також усі двокрапки та слеші.
При правильній заміні ви зможете побачити ваш сайт вже в мережі. У мене це ось це миле неподобство.
Маючи ресурс у відкритому доступі Ви зможете демонструвати його клієнту, а також обмінюватись порадами та досвідом з колегами по цеху. Смачного.
А яким чином тепер редагувати своє творіння? Коли вже перенесено на хостинг? Я хотіла внести деякі зміни – зробила це все через вордпрес, а потім користуючися “шпаргалкою” вище виконала всі кроки – на етапі “імпорту” видало мені якусь помилку. Але мій сайт тим не менше оновився до тих змін, які я зробила. Якщо таких сайтів ” в роботі” буде кілька – що тоді?…
“видало мені якусь помилку” — Правильне запитання, це вже половина відповіді 🙂
Наступного разу постарайтесь чи заскрінити помилку, чи зберегти її текст. Це дасть уявлення про негаразди на борті.
“Я хотіла внести деякі зміни – зробила це все через вордпрес” — Ви й далі можете вносити дані через вордпрес. Якщо я правильно пригадую Вашу адресу, то доступ до адмінки домену мав би виглядати так: sorokivska.intech.lviv.ua/wp-admin.
Паралельно Ви можете користуватись редакторськими можливостями хостингу. Для цього просто переходимо в папку public_html через файл менеджер.
Відповідно, якщо у Вас в роботі буде кілька сайтів, то кожен з них матиме свою адресу і місце на хостинзі, до якого можна достукатись.
У мене виникла проблема з перенесенням сайту на хостинг. На test1.ru сайт відображається, але не можу перенести на хостинг. Я картинки для сайту зберігала в папці \www/img….Але коли упаковувала файли, дану папку не включила до архіву. Все зробила згідно інструкції. Проте сайт відображався без картинок та дизайну. Тоді зробила усе по-новому, переархівувала усі файли, але сайт не виводиться, відображається помилка.
Сторінка хосту qtana.intech.lviv.ua не працює
Хост qtana.intech.lviv.ua зараз не може обробити цей запит.
HTTP ERROR 500
На якому етапі я зробила помилка?
не впевнений за решту пунктів, але для початку подивіться, чи в файлі “wp-config.php” Ви коректно внесли параметр “DB_USER”. Якщо не помиляюсь, то там дві помилки.
Зробила лише 2 пункти:
1. закинула за допомогою файлзілли wordpress в папку public_html, стерши все що там було раніше
2. перекинула свою тему в wp-content/themes і запустила сайт
І все – сайт працює!!! Чому??? Я нічого не архівувала, не користувалася DirectAdmin (так і не знаю як з ним працювати, як туди підступитися, з чого почати…), не користувалася phpMyAdmin, MySQL, не експортувала, не імпортувала, не створювала БД… Це все за мене зробила староста? 🙂