WordPress перенесення сайту на хостнг

Окей, ви створили чудовий сайт, настав час показати його світові. Сьогодні мова йтиме про перенос напрацювань на віддалений хостинг.

Для початку підготуємо файли та дані для переносу. Запускаємо наш сервер та заходимо в корінь тестового сайту. Виділяємо файли та запаковуємо в архів. Зверніть увагу, що архів має бути формату .zip або .tar.gz. Саме з цими форматами зможе працювати сервер при розпаковці сайту.

perenos1

 

Далі, нам знадобляться дані — вони є в Базі Даних. Для доступу відкриємо сторінку localhost та мотаємо до виділеного посилання.

perenos2

 

Клікнувши на неї, ми побачимо список баз даних в лівому блоці. Згадуємо, що ми створювали та клікаємо на назву.

perenos3

 

Якщо ви забулись — йдемо до файлів, в корінь сайту — відкриваємо файл wp-config.php знаходимо параметр DB_NAME як на скріншоті. Сусідня величина в лапках і буде нашою базою даних, до якої прив’язаний сайт.

perenos4

 

Перейшовши в потрібну БД бачимо ось таку картинку. Шукаємо зверху кнопку Експорт. Переходимо за посиланням.

perenos5

 

При переході побачимо ось таку картинку. Система відразу пропонує “Швидкий” спосіб з прихованими параметрами — пропоную так і залишити.

Після натискання кнопки “ОК” має розпочатись завантаження файла з розширенням SQL як у підкресленій випадайці. З цим документом і будемо працювати.

perenos6

 

Тепер підходимо безпосередньо до переносу: авторизовуємось в вашій адмін панель хостингу. Directadmin не є найпопулярнішою контрольною панеллю у світі, але саме з нею ми матимемо справу найближчий місяць.

perenos7

 

Спершу завантажуємо архів зі скриптами. Для цього шукаємо зверху пункт меню “файли”. Переходимо в папку public_html. На цьому хостинзі вона є кореневою директорією сайту.

perenos8

 

Аби створені тут файли не плутались під руками, ми їх видаляємо.

perenos9

 

Далі клікаємо на виділену кнопку і переходимо на сторінку завантаження архівів.

perenos10

 

Знаходимо в діалоговому вікні наш архів і даємо добро.

perenos11

 

Якщо все гаразд, має вийти ось таке повідомлення.

perenos12

 

Тиснемо на підкреслений лінк та повертаємось до кореню сайту. Знаходимо в списку наш архів та тиснемо на розпакування.

perenos13

 

Підтверджуємо операцію в діалоговому вікні.

perenos14

 

Бачимо повідомлення про успішне розпакування, переходимо по лінку в корінь сайту.

perenos15

 

 

Вкладка з файлами нашого сайту нам ще знадобиться, не закриваємо її. Натомість в новому вікні відкриваємо домашню сторінку віддаленого хостингу.

perenos16

 

Знаходимо там пункт управління MySQL — це тип баз даних, з яким ми працюємо.

perenos17

 

Знаходимо на проміжній сторінці кнопку створення нової БД. Клікаємо. Бачимо ось таку сторінку. Заповнюємо поля назви, створюємо файний рандомний пароль.

perenos18

 

Після створення нам показують вихідні дані: назву БД, користувача та створений пароль. Не закриваємо вкладку.

perenos19

 

Тепер вертаємось на попередню вкладку з файлами та знаходимо в переліку вже знайомий нам wp-config.php. Як ви розумієте це файл конфігурації сайту. Відкриваємо його, клікнувши на кнопку “едіт”.

perenos20

 

В відкритому документі знаходимо виділений сегмент. В ньому я замінив старі дані назви БД, юзера та паролю на дані, які актуальні на теперішньому сервері. Зберігаємо.

perenos21

 

Переходимо знову до сторінки управління MySQL — знизу ви побачите нашу нову створену БД. Проте нам потрібно її заповнити. Для цього клікаємо на phpMyAdmin.

perenos22

 

Відкривається вікно авторизації, де пасує ввести дані юзера та пароль.

perenos23

 

При вході у лівому блоці ми побачимо назву нашої БД, клікаємо на неї. Нам має видати чистеньку сторінку.

perenos24

 

Вже після цього натискаємо на кнопку Імпорту.

perenos25

Попадаємо на проміжну сторінку. Нічого з налаштувань не змінюємо. Через кнопку огляду знаходимо наш збережений .sql файл та імпортуємо з допомогою кнопки “Вперед“.

perenos26

 

При вдалому імпорті окрім повідомлення ми зможемо також побачити зліва список таблиць.

perenos27

 

Тепер в новій вкладці відкриваємо ваш домен, який прив’язаний до хостингу. + додаємо вкінці частку /wp-admin для того, щоб перейти в адмін панель ресурсу.

Проте ви побачите, що після авторизації Вас переведе на локальний домен… Відбувається це тому, що в нас це вказано в конфігурації.

Як це змінити, не маючи доступу до адмінки? — вертаємось до нашої бази даних та клікаємо на пункт wp_options. Нам слід замінити test1.ru в перших двох полях конфігурації на наш актуальний домен.

perenos28

При зміні слідкуйте, щоб новий напис повністю відповідав формату старого. не забуваємо про протокол http, а також усі двокрапки та слеші.

При правильній заміні ви зможете побачити ваш сайт вже в мережі. У мене це ось це миле неподобство.

perenos29

 

Маючи ресурс у відкритому доступі Ви зможете демонструвати його клієнту, а також обмінюватись порадами та досвідом з колегами по цеху. Смачного.

5 коментарів для “WordPress перенесення сайту на хостнг”

 1. А яким чином тепер редагувати своє творіння? Коли вже перенесено на хостинг? Я хотіла внести деякі зміни – зробила це все через вордпрес, а потім користуючися “шпаргалкою” вище виконала всі кроки – на етапі “імпорту” видало мені якусь помилку. Але мій сайт тим не менше оновився до тих змін, які я зробила. Якщо таких сайтів ” в роботі” буде кілька – що тоді?…

  1. видало мені якусь помилку” — Правильне запитання, це вже половина відповіді 🙂
   Наступного разу постарайтесь чи заскрінити помилку, чи зберегти її текст. Це дасть уявлення про негаразди на борті.

   Я хотіла внести деякі зміни – зробила це все через вордпрес” — Ви й далі можете вносити дані через вордпрес. Якщо я правильно пригадую Вашу адресу, то доступ до адмінки домену мав би виглядати так: sorokivska.intech.lviv.ua/wp-admin.

   Паралельно Ви можете користуватись редакторськими можливостями хостингу. Для цього просто переходимо в папку public_html через файл менеджер.

   Відповідно, якщо у Вас в роботі буде кілька сайтів, то кожен з них матиме свою адресу і місце на хостинзі, до якого можна достукатись.

 2. У мене виникла проблема з перенесенням сайту на хостинг. На test1.ru сайт відображається, але не можу перенести на хостинг. Я картинки для сайту зберігала в папці \www/img….Але коли упаковувала файли, дану папку не включила до архіву. Все зробила згідно інструкції. Проте сайт відображався без картинок та дизайну. Тоді зробила усе по-новому, переархівувала усі файли, але сайт не виводиться, відображається помилка.
  Сторінка хосту qtana.intech.lviv.ua не працює

  Хост qtana.intech.lviv.ua зараз не може обробити цей запит.
  HTTP ERROR 500

  На якому етапі я зробила помилка?

 3. Зробила лише 2 пункти:
  1. закинула за допомогою файлзілли wordpress в папку public_html, стерши все що там було раніше
  2. перекинула свою тему в wp-content/themes і запустила сайт
  І все – сайт працює!!! Чому??? Я нічого не архівувала, не користувалася DirectAdmin (так і не знаю як з ним працювати, як туди підступитися, з чого почати…), не користувалася phpMyAdmin, MySQL, не експортувала, не імпортувала, не створювала БД… Це все за мене зробила староста? 🙂

Залишити відповідь