На момент написання матеріалу WordPress — це система з найбільшим попитом на фрілансерських біржах. При чому спектр завдань охоплює як найпростіші квести, так і серйозну кастумізацію функціоналу. Ми ж почнемо з найпростішого — встановлення WordPress.
Заходимо на сайт розробника та завантажуємо офіційний реліз.
Після скачування переносимо архів в директорію DENWER. Для цього запускаємо віртуальний сервер.
Після запуску відкриваємо нову вкладку в браузері та вводимо в адресній строці localhost, або ж переходимо за цим посиланням.
Після запуску стартової сторінки, мотаємо до вказаної таблиці та натискаємо на посилання.
При переході ми попадаємо на згенеровану на нашому сервері сторінку — там же вказана адреса розташування. В мене це: /home/test1.ru/www/.
Відкриваємо наш віртуальний диск та шукаємо папку для завантаження. Сюди вставляємо скачаний з сайту вордпреса архів. Разом з тим видаляємо index.html — це важливо.
Архів розпаковує в папку wordpress — мусимо після розгортання зайти і витягнути звідти увесь вміст в папку www як на другому скріншоті.
Перезавантажуємо наш локальний сайт http://test1.ru. Тепер замість сторінки-заглушки маємо встановлення вордпресу, вибираємо мову й натискаємо кнопку продовжити.
Інформаційна сторінка, йдемо далі.
Сторінка підключення до бази даних… Потрібно для початку створити цю базу.
Відкриваємо в окремій вкладці наш localhost. І мотаємо до виділеного посилання.
Тут нам запропонують створити Базу Даних. В подальшому просто БД. Перше поле залишаємо пустим. При введенні даних в поле Имя базы данных:, наступне поле просто дублюється. На скріншоті видно, що я ввів wordpress. Це ж слово я для спрощення вставляю і в пароль, проте на реальних серверах з міркувань безпеки цього робити не варто.
Після створення бачимо повідомлення системи.
Тепер просто копіюємо наші назви та пароль у вікно встановлення. Нагадаю, в мене була створена БД з назвою, юзером та паролем — wordpress. Префікс може бути довільним, або взагалі пустим.
Якщо підключення успішне, бачимо ось таке вікно, після чого переходимо до безпосереднього встановлення.
Далі вносимо дані доступу до адмінки сайту. Я вирішив замінити пропонований состемою безпеки пароль на щось простеньке. Тому був змушений поставити зайве галочку 🙂 Нагадую, що на реальних сайтах має стояти щось пристойніше.
Якщо вірити цій сторінці, то наше встановлення wordpress закінчується.